In 2022 startte Petrus Canisius als eerste Jeelo-school van Nijmegen. De Brug Nijmegen schreef toen over de opening en de keuze van de school om met Jeelo te gaan werken.
Een paar jaar later zie je vooral wat er daarna is gebeurd. Jeelo is zichtbaar onderdeel geworden van de schoolpraktijk.
Leren van de omgeving van de school
Petrus Canisius ligt midden in Nijmegen, aan de voet van de Stevenskerk. De school noemt zichzelf een dorpse stadsschool. Die plek past goed bij de manier waarop Jeelo werkt:
Op de website schrijft de school: “Wij halen de wereld in huis.” De omgeving rond de school krijgt een plek in de projecten. Leerlingen onderzoeken, maken, werken samen en komen in contact met mensen en organisaties om hen heen.
Zo wordt leren concreet. Kinderen verbinden wat ze leren van de wereld om hen heen.
Jeelo zichtbaar voor ouders
Petrus Canisius laat op Insta regelmatig zien wat er in de school gebeurt. Ouders en volgers krijgen daardoor een inkijkje in de projecten en activiteiten. Dat helpt. Ouders zien beter waar hun kind mee bezig is. Ze zien het onderzoeken, samenwerken, maken en ervaren tijdens het leren.
Ook voor andere Jeelo-scholen is dat herkenbaar. Het laat zien hoe je projectonderwijs zichtbaar kunt maken zonder er een groot verhaal van te maken.
Expert-opleiding van Jeelo
Onlangs hebben enkele leerkrachten van Petrus Canisius de Jeelo-expertopleiding met succes afgerond. Daarmee blijft de school bouwen aan de manier waarop Jeelo in het team wordt gebruikt.
Dat maakt Petrus Canisius een mooi voorbeeld. Jeelo krijgt daar een vaste plek in de projecten, de omgeving, het team en de communicatie naar ouders.
Volg jij Petrus Canisius al op Instagram?
Bronafbeelding: https://www.brugnijmegen.nl/nieuws/algemeen/149787/basisschool-petrus-canisius-eerste-jeelo-school-van-nijmegen





